٠٢١٨٨٦٨٥٧٥٣

شماری از افراد، بدون آنکه اضافه وزنی داشته باشند در برخی از نواحی بدن خود مانند ران، شکم و یا پهلو، تجمع چربی دارند. تجمع چربی در این نقاط، عدم تناسب را به همراه دارد و می تواند شرایط روحی بدی را در افراد ایجاد کند. در اکثر موارد، افراد اینطور اذعان می کنند که رژیم غذایی مناسب و ورزش در کاهش چشمگیر این چربی های مقاوم، تاثیر زیادی نداشته است و به همین دلیل، تمایل دارند روش های دیگری را تجربه کنند.

برای لاغری موضعی، روش های مختلفی وجود دارد که بطور عمده به دو دسته تقسیم می شوند:

1 – روش های لاغری تهاجمی

2 – روش های لاغری غیر تهاجمی

پزشکان به طور عمده بر این باورند که تا حد امکان روش های غیر تهاجمی برای لاغری موضعی به کار برده شود. دلیل اصلی این اتفاق نظر، به حداقل رساندن عوارض عمل های لاغری ست.

در حال حاضر روش های غیر جراحی و یا با حداقل تهاجم برای کاهش چربی شامل تکنولوژی هایی است که از حرارت یا سرما و یا یک داروی تزریقی برای کاهش سلول‌های چربی استفاده می‌ کنند. از مهم ترین تکنولوژی های روز دنیا می توان به کویتیشن، آر اف و مزوتراپی اشاره کرد. گاهی با توجه به نیاز مراجعه کننده و نظرات پزشک متخصص، ممکن است از مجموعه این روش ها، بصورت پکیج، برای درمان بهتر، استفاده شود.

کویتیشن برای لاغری موضعی

کویتیشن

از طریق کویتیشن در بافت چربی، حباب های ریزی در اطراف سلول های چربی ایجاد می شود که به شدت تحت تاثیر امواج اولتراسوند، به لرزه در آیند. برخورد این حباب ها با دیواره سلول های چربی و ترکیدن آن ها سبب پارگی دیواره سلول و بیرون ریختن چربی درون سلولی و خروج آب درون سلولی می شود. آب درون سلولی بوسیله سیستم درناژ لنفاوی تخلیه و در کلیه ها به شکل ادرار دفع می شود. در هر جلسه کویتیشن، تعدادی از سلولهای چربی از بین می روند و چون تکثیر آنها غیر ممکن است، پس درمان با کویتیشن در صورت موثر بودن روی بدن بیمار می تواند ماندگار و همیشگی باشد.

کویتیشن